Gå till innehåll
Lurbo Ridklubb
Lurbo Ridklubb

Text

Personal

Alexandra ”Alex” Eriksson (AE)

Alex är verksamhetschef för Lurbo Ridklubb och Uppsala ridcenter AB samt ridinstruktör. Hon är utbildad jurist och diplomerad ridlärare level 2.
Kontakt: alexandra@lurbork.se

Anton Eriksson (AnE)

Anton är stallchef och ridinstruktör. Ansvarar för eleverna på Realgymnasiet. Han är hippolog och diplomerad ridlärare level 2.
Kontakt: anton@lurbork.se

Anna Wallén (AW)

Anna är ridinstruktör. Hon är diplomerad ridlärare level 2.
Kontakt: anna@lurbork.se

Christina ”Kicki” Atterby (KA)

Kicki är ridinstruktör.
Kontakt: christina@atterby.se

Elin Fridlund (EF)

Elin är ridinstruktör. Hon är hippolog och diplomerad ridlärare level 2. 
Kontakt: elin@lurbork.se

Elsa Kihlström (EK)

Elsa är administratör och ridinstruktör.
Kontakt: elsa@lurbork.se

Emelie Ersson (EE)

Enelie är ridinstruktör.
Kontakt: emelie@lurbork.se

Isabella Söderström (IS)

Isabella är ridinstruktör. Ansvarar för eleverna på Realgymnasiet. Hon är hippolog och diplomerad ridlärare level 2.
Kontakt: isabella@lurbork.se

Louise ”Lisen” Halén (LH)

Lisen är ridinstruktör. Hon har C-tränarutbildning i hoppning.
Kontakt: lisen@lurbork.se

Marie Hjalmarsson (MH)

Marie är ridinstruktör. Hon är diplomerad ridlärare level 1.
Kontakt: marie@lurbork.se

Tomas Hjelm

Tomas är vaktmästare.
Kontakt: tomas@lurbork.se

Unni Jirlow (UJ)

Unni är ridinstruktör.
Kontakt: unni@lurbork.se

Vi har dessutom flera personer som arbetar i stallet under helgerna.

Observera att alla frågor kring byte av lektioner, anmälningar, fakturor m.m. ska skickas till info@lurbork.se

Publicerad: 2022-11-21

Senast uppdaterad: 2022-12-30

Författare: Inga-Lena Assarsson

Senast ändrad av: Elsa Kihlström

Sponsorer

Besöksadress

Lurbovägen 11
755 91 UPPSALA

Postadress

Lurbovägen 11
755 91 UPPSALA

Kontakta oss

info@lurbork.se